ARSA TAHSİS İŞLEMLERİ

Siteler Organize Oluyor !

BAŞVURU

Parsel Tahsis talebinde bulunacak katılımcı, bölge müdürlüğüne iş akış şeması ile başvuru yapar. Üretimin konusu OSB uygulama yönetmeliğine ve OSB Yönetim kurulu kararlarına göre değerlendirilir.

DEĞERLENDİRME

Değerlendirmenin olumlu olması durumunda katılımcı kendisinden istenen belgeleri hazırlayarak işlemleri tamamlamak üzere bölge müdürlüğüne gelir.

ARSA TAHSİSİ

Arsa tahsisi, işlemleri ile alakalı aşağıda yer alan işlemleri katılımcı, MEYDİP sistemi üzerinden yaparak arsa tahsisini gerçekleştirir. Arsa tahsisi sonrası katılımcı Elmadağ OSB Bölge müdürlüğünden yapı ruhsatı alarak 1 yıl içinde inşaata başlaması ve 2 yıl içinde inşaatı bitirip İşyeri Açma ve  Çalışma Ruhsatı almak zorundadır. Bölgemizde tapular İşyeri Açma ve Çalışma ruhsatı alındıktan sonra verilmektedir.

MEYDİP ÜZERİNDEN ARSA TAHSİS İŞLEMLERİ REHBERİ

Bu rehber, arsa başvurusu Elmadağ Mobilyacılar OSB’since onaylanmış, ödemesi tamamlanmış ve evrakları bölge müdürlüğüne eksiksiz teslim edilmiş katılımcıların MEYDİP üzerinden yapması gereken işlemler hakkında rehber niteliğinde hazırlanmıştır.

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından OSB’lerde Arsa Tahsis ve diğer konularda kullanmak üzere MEYDİP sistemini hayata geçirildi. MEYDİP üzerinden nasıl arsa tahsis talebi yapacağınızı bu sunumda anlatmaya çalıştık, sunumdaki adımları takip ederek arsa tahsis başvurusunda bulunabilirsiniz.
  1. Arsa tahsis başvurusunda bulunmadan önce E-İMZA edinmeyi unutmayınız, Bir E-İMZA cihazınız yoksa PTT Şubelerinden veya, E-İMZA kuruluşlarından E-İMZA talep edip kurulumunu ve aktivasyonunu bilgisayarınızda tamamlayınız.
  2. E-imza aktivasyonunu tamamlamanızın arkasından meydip’te e-imza yapmanızı sağlayacak aşağıda ki arksigner programını bilgisayarınıza yükleyip, e-imzanız ile test yaparak çalıştığından emin olunuz.

ARKSİGNER Programını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız…

Başvuruları, mobilya ve tamamlayıcı sektörlerde yer alan Gerçek Şahıs İşletmeleri, ve Tüzel Kişilikler Yetkili kişilerin E-İMZA’sı ile gerçekleştirebilirler.  3. Aşağıdaki evrakları tamamlayarak, PDF olarak  dijital hallerini aşağıdaki sunumda anlatıldığı üzere MEYDİP üzerinden sisteme yüklemeniz gerekecektir. Bu sebeple aşağıdaki evrakların PDF hallerini bilgisayarınızda hazır bulundurunuz.
  • Güncel Vergi Levhası Fotokopisi
  • Güncel Oda kayıt belgesi (Faaliyet Belgesi)
  • Şirketler için imza sirküsü, Şahıslar için İmza Beyannamesi 
  • Şirketler İçin İmza sirküsünde adı bulunan Yetkili kişiye veya kişilere ait nüfus cüzdanı fotokopileri, Şahıs firmaları için firma sahibi kimlik fotokopisi
  • Noter tasdikli “Yatırım Taahhütnamesi” (Aşağıda ki taslak taahhütnameyi noterden tasdik ettirip bilgisayarınıza tarayınız)

NOTER Taahhütname Taslağını İndirmek için tıklayınız

MEYDİP Sistemine erişim için tıklayınız…

Aşağıda ki  işlemlerin tamamlanması sonrası gerekli kontroller yapılacak, Eksik ödeme veya evrak yanlışlığı olması halinde arsa tahsisi yapılamamaktadır.

 Sunumu Bilgisayarınıza İndirmek İçin Tıklayınız…

  Hazırlayan: Sinan ÇİFÇİ

ÖRNEK NOTER TAAHHÜTNAMESİNİ İNDİR

İNDİR